Organizacja transportu Szczecin

Kariera w spedycji i transporcie – poznaj jej tajniki!

Zastanawiasz się, co wpływa na to, że coraz więcej młodych osób, które dopiero co skończyły studia, decyduje się na rozpoczęcie pracy w takiej branży, jak transport i logistyka? Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że jakość świadczonych w tym zakresie usług w ostatnich latach zdecydowanie się poprawiła. Mimo tego, że wiele osób planuje rozpoczęcie kariery jako spedytor, nie wiedzą one dokładnie, co będzie wchodziło w zakres ich obowiązków. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda praca w transporcie i spedycji? Dzięki nam dowiesz się, co będzie czekało osoby, które zdecydowały się na pracę na poszczególnych stanowiskach, a Twoje wątpliwości zostaną rozwiane.

Rozpocznijmy od stanowiska spedytora – jeżeli postawisz właśnie na nie, powinieneś przygotować się na to, że będziesz na co dzień blisko współpracować z dostawcami i klientami. Jakie jest najważniejsze zadanie spedytora? Na pewno będzie to organizacja procesu transportowego – może się zdarzyć, że będziesz musiał organizować wiele różnych procesów jednocześnie, jest to zależne od ilości zleceń. Spedytor powinien zawsze pamiętać o tym, żeby pozostać w stałym kontakcie z przewoźnikami, a także mieć na uwadze wszelkie kwestie związane z dokumentacją przewozu. Nie można zapomnieć także o odpowiednim poziomie kontaktu z klientem i nieprzerwanej komunikacji z nim.

Przewóz towarów Szczecin

Specjalista od logistyki to stanowisko, które posiada bardzo szeroki zakres obowiązków. Po zapoznaniu się z ilością zadań, które czekają na specjalistę logistyka, możesz czuć się przytłoczony. Na pierwszy plan wchodzi koordynacja magazynu i dbanie o jego zaopatrzenie. Ponad to musisz kontrolować to, co się w nim aktualnie znajduje i w jakiej jest ilości. Kontroluj także to, czy proces transportowy przebiega bez większych problemów i opóźnień. Logistyk, tak samo jak spedytor musi stawiać na dużą samodzielność w pracy. Taka osoba powinna być także bardzo komunikatywna, aby potrafić dogadać się nie tylko w pozostałymi osobami w firmie, ale także z klientami, których obsługuje.

Kariera w spedycji i transporcie – poznaj jej tajniki!

Transport oraz logistyka są bardzo specyficznymi branżami – bardzo często zdarzają się tutaj awanse wewnątrz firm. Dlaczego tak się dzieje? Zazwyczaj specjalista w danej dziedzinie zostaje przemianowany na kierownika, ponieważ jest dla firmy wygodne rozwiązanie. Dzięki temu firma nie musi doszkalać nowego pracownika i wyjaśniać, w jaki sposób funkcjonuje przedsiębiorstwo. Nie każdy jednak ma predyspozycje do zarządzania zespołem – powinieneś wykazywać się odpowiednimi umiejętnościami, a także znać dobrze procedury obowiązujące w twoim dziale.

Logistyka Szczecin

Folie NRW