Organizacja transportu Szczecin

Reklamacja wykonanej usługi spedycyjnej

 

Kiedy okaże się, że nasz ładunek po transporcie uległ zniszczeniu należy zgłosić reklamację usługi spedycyjnej. Jak ją zgłosić? Poniżej przedstawiamy kilka ważnych rzeczy, które powinniśmy zrobić, jeżeli chcemy dostać odszkodowanie od ubezpieczyciela.

katamaranyzatoka.pl

  1. Pierwsza i najważniejsza zasada to dokładnie sprawdzić ładunek, który został dostarczony. Sprawdzamy czy ilość produktów się zgadza, czy nie są rozwalone opakowania i czy ogólnie stan ładunku jest taki sam jak przed transportem. Jeżeli cokolwiek się nie zgadza, nie powinniśmy przyjmować tego ładunku. Grzecznie odmówić kierowcy odbioru i poprosić o protokół strat, który powinniście wypełnić razem.
  2. Zanim podpiszemy protokół strat ważne, aby pamiętać, żeby zrobić to zanim podpiszemy potwierdzenie odbioru przesyłki. Po podpisaniu potwierdzenia, automatycznie potwierdzamy, że zlecenie zostało poprawnie wykonane. Pamiętaj! Najlepiej najpierw skontaktuj się ze spedytorem, który Cię obsługiwał, on pomoże Ci przejść przez wszelkie formalności.
  3. Najlepszym rozwiązaniem, w sytuacji jakichkolwiek szkód ładunku, jest zgłaszać je od razu. Im szybciej rozpoczną się procedury ubezpieczyciela, tym lepiej. Często przedstawiciel ubezpieczyciela przyjeżdża do poszkodowanego w celu określenia wartości strat. Na tej podstawie szacowana jest suma strat, jakie poniosłeś przez uszkodzony ładunek.
  4. Protokół strat należy sporządzić w dwóch egzemplarzach- jeden dla przewoźnika – drugi dla poszkodowanego. Należy go również podpisać! Podpis to jedyne potwierdzenie wynikłej sytuacji. Dlatego zawsze zwróć uwagę czy przewoźnik podpisał protokół.
  5. Jak najszybciej trzeba dostarczyć podpisane dokumenty do ubezpieczyciela, w celu potwierdzenia telefonicznej informacji o szkodzie.
  6. Kiedy ubezpieczyciel odrzuci nasze zgłoszenie i nie wypłaci odszkodowania zmuszeni jesteśmy wstąpić na drogę sądową.

 

Pamiętaj!!! Zawsze dokładnie sprawdź dostarczony ładunek!

https://www.v4l.pl/

W protokole uszkodzeń powinieneś wpisać wszystkie szkody, najlepiej przy okazji porobić zdjęcia zniszczonego ładunku, aby później nie było żadnych niejasności. W przypadku odmowy wypłaty ubezpieczenia przez ubezpieczyciela, należy zgłosić do sądu spedytora lub przewoźnika.